31.3.2022 se naše kapela vydala do Velké Británie, konkrétně do města Cardiff ve Walesu.

Dostali jsme možnost nahrát skladbu v nahrávacím studiu na University of South Wales, kde studuje dcera kapelníka Hana obor Music engineering and production. Se svým course leaderem Stuartem Jonesem se domluvila, pustila mu naše nahrávky z prvního CD a ten jí nabídl možnost si pro studijní účely nahrát kapelu svého táty. Dlouho jsme nad touto nabídkou nepřemýšleli a na silvestrovském večírku kapely se rozhodli, že tuto cestu podnikneme. Naše ženy a přítelkyně tomu byly nakloněny, tak slovo dalo slovo a my začali tento výlet plánovat. Náš zvukař Petr Neubauer u toho samozřejmě nesměl chybět a taktéž náš fotograf a kameraman Tom Neuwirth bez váhání nabídku ke společné cestě do UK přijal.

Poslední člen výpravy, náš bývalý zpěvák se taky nenechal dlouho přemlouvat a tento jedinečný výlet v osmi lidech si nemohl nechat ujít.

Výlet tedy začal ve čtvrtek 31.3. kdy jsme společně vyrazili 8 místným autem na letiště do Prahy. Odletěli jsme 21:50 do Bristolu kde jsme přímo z letiště namířili na hotel. Ráno po snídani jsme odjeli do Cardiffu, kde jsme si cestou na další hotel prohlédli město, dali si u moře oběd a šli na univerzitu. Tam nás přivítal Stuart a do večera jsme točili bicí a basu.

V sobotu jsme ve studiu strávili celý den natočili kytary a zpěvy. A ještě nás během točení napadlo do písně přidat i ženský hlas, a tak jsme na chvíli Hanu vytáhli od mixu a nazpívala nám některé části i ona. Skladba má název Kráska vesmíru, a už teď se v Cardiffu mixuje a připravuje na finální mastering. V neděli se celá kapela vrátila šťastně domů, krom kapelníka, který s dcerou ještě týden zůstal a zúčastnil se její, skrz covid opožděné promoce bakalářského studia bicích nástrojů. V galerii můžete vidět fotky z celé naší cesty, která opravdu stála za to a všichni si to skvěle užili.

Sdílet tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *